FAQ

Nejčastější otázky a odpovědi

  • Nesehnala jsem svoji velikost:

Pokud potřebujete jinou velikost, než je námi nabízená, ťukněte nám e-mail a pokud to bude v našich možnostech, rádi zhotovíme dobro i ve vámi požadované velikosti.

  • Nevím si rady s velikostí:

Sáhněte po typově stejném kousku (tričku, mikině, bodýčku), který máte doma a přeměřte ho. Posuďte, jak dobře vám padne a porovnejte rozměry s oblečením od Dobradruha. Míry najdete u popisu produktu. A kdybyste stále váhali, napište nám a poradíme.

  • Můj vybraný kousek není aktuálně skladem:

Moc nás to mrzí. Napište nám e-mail a my vám dáme vědět, kdy plánujeme naskladnění a případně vám vybraný kousek dáme stranou při dotisku. 

  • Chci nápis „rostu do krásy a rebelie“ na jiném tričku nebo mikině:

Napište nám do e-mailu vaši představu, jakou grafiku chcete na jaké oblečení a my se vaše přání pokusíme splnit.

  • Přišlo mi tričko se stopou okolo tisku:

Tiskneme ekologicky na sítotisku. Někdy kolem obrázku nebo nápisu zůstane lehce viditelná stopa po sítu. Jsou to jen jedním směrem uhlazená vlákna od stěrky, která nanáší barvu. Po prvním vyprání se vlákna vrátí zpět a stopy zmizí.

  • Kde a jak vzniká dobradružné oblečení/doplňky:

Veškeré naše oblečení se šije ve světě - lokálně tam, kde se biobavlna pěstuje a za takových podmínek, aby byly splněny ty nejpřísnější certifikace pro biobavlnu a férovost. Proto spolupracujeme s firmami Stanley/Stella a Earth Positive, které na vše pečlivě a bez kompromisů dohlíží. Je tak zaručena kvalita na všech frontách, od certifikací po férový plat švadlen. Bohužel v České Republice plantáže nemáme a tak se naše biobavlna zpracovává v Indii a Bangladéši, kde se tak rovnou můžou postavit čelem i k recyklaci odstřižků při šití. Tato spolupráce se příznivě odráží v ceně našich produktů. Dává nám tak větší prostor pro to, co vnímáme jako nejdůležitější a to šíření myšlenky a pohledu na svět. Zároveň tak neslevujeme v našich přísných požadavcích na kvalitu ani o milimetr. Následný tisk a našití našich tkaných štítků probíhá lokálně u nás a za pomoci přímo našich rukou.

Batohy vznikají v Anglii ve spolupráci s firmou BagBase, která je jedničkou na trhu mezi výrobci recyklovaných i nerecyklovaných batohů a mnoha dalších doplňků.